Forum IV/11 - Různé

Planetka (4339) Almamater

Planetka s předběžným označením 1985 UK, objevená ve spolupráci Matematicko-fyzikální fakulty a observatoře Kleť v roce 1985, dostala k jubileu Karlovy univerzity jméno Almamater a pořadové číslo 4339. Mezi více než 7000 pojmenovanými planetkami se tak řadí vedle planetek Universitas a Ruperto-Carola, spojenými se jmény univerzit v Hamburgu a Heidelbergu. Planetka Almamater obíhá v prostoru mezi Marsem a Jupiterem po mírně excentrické elipse se střední vzdáleností 2,19 AU a její průměr se odhaduje asi na 7 km.

Martin Šolc, MFF UK

Detail z atlasu J. Hevelia

Blíží se léto

Léto, podle názoru většiny lidí nejhezčí období roku, se nezadržitelně blíží a proto přinášíme výzvu občanského sdružení SOVA, které ve spolupráci s katedrou tělesné výchovy PřF UK pořádá LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR. Je určen dětem od 7 do 15 let, koná se v termínu od 1. do 19. července 1998 ve sportovně rekreačním centru UK Albeř u Nové Bystřice. Cena je 3950 Kč.

Přihlášky lze vyžádat na adrese KTV PřF UK, sportovní centrum Hostivař, Bruslařská 10, Praha 15 - Hostivař, tel. 786 11 05, 0602 394938.

(red)


GOLEM - OBR PRO VEČÍRKY

Šampaňské. Chlebíčky, zákusky, jednohubky. Stoly s běloskvoucími ubrusy, prohýbající se pod mísami plnými lahůdek. Víno v zářivých sklenkách, káva s lahodnou vůní, limonády vesele vypouštějící své bublinky. Slavnosti, bankety, recepce, večírky. To všechno vám v  několika hodinách zajistí cateringová společnost Golem.

Když před šesti lety Luděk Novotný společnost Golem zakládal, měl k ruce všehovšudy dva spolupracovníky. Dnes už pro společnost pracuje sto stálých, a během sezóny ještě pět set příležitostných zaměstnanců. Golem je vám proto schopen téměř okamžitě připravit jakoukoliv slavnost, od komorní oslavy narozenin po banket pro dva tisíce lidí. Doveze vám až přede dveře domu všechno potřebné, od vidliček po číšníky. Zorganizuje perfektní recepci, a nabízí k tomu i vlastní pronájem slavnostních prostor. Jmenujme velké sály Novoměstské radnice v  Praze, Rudolfina, Zbraslavského a Trojského zámku nebo hradu Český Šternberk. V minimálních termínech Golem dokáže zajistit dnes už téměř jakkoliv velkou akci.

Vzhledem ke zkušenostem, které společnost má, využívá jejích služeb stále více zákazníků. Jsou mezi nimi velké firmy, banky i velvyslanectví. Golem už organizoval recepce pro britskou královnu Alžbětu II., španělského krále Juana Carlose nebo francouzského prezidenta Francoise Mitteranda. Mimo toho má už i zahraniční zkušenosti, zařizoval bankety např. v  Rusku, v USA nebo ve Spojených arabských emirátech.

Dá se prostě říci, že na Golema se v pořádání slavností může spolehnout skutečně každý. Své akce organizuje přesně, klidně a profesionálně.

- Ostatně, vybrala by si ho jinak pro zajištění slavnostního večera po slavnostním koncertu v Rudolfinu pořádaném k příležitosti 650. výročí samotná Univerzita Karlova?

Štefan Švec, student FSV UK

Kontakt:
Golem, spol. s.r.o. - cateringová společnost
Novoměstská radnice
Karlovo nám. 23
120 00 Praha 2
tel.: 02/24921086, fax: 02/24918074
e-mail: catering@golem.cz
URL: http://www.golem.cz
ředitel společnosti: Luděk Novotný