Vážené čtenářky a vážení čtenáři časopisu Forum,

tentokrát bychom Vás na stránce naší banky rádi seznámili s novou aktivitou Finanční skupiny České spořitelny, která na první pohled nemá s činností banky mnoho společného. Jedná se však opravdu pouze o první pohled. Česká spořitelna Vás chce v souladu se svým sloganem - Banka pro život. - oslovit i ve chvílích mimopracovních, nabídnout Vám zdraví prospěšnou alternativu aktivního trávení Vašeho volného času. Pojďte se tedy zvednout od svých stolů, počítačů, televizních přijímačů, učebnic a skript. Narovnejte si záda, oblečte se do sportovního - Vaše horská kola už čekají na vyjížďku. A pokud chcete kromě zážitku z jízdy získat navíc i nějakou hodnotnou cenu - proč to nezkusit právě s námi?

Kolo pro život

Podporovat oblast sportu je možné různými způsoby. Jednou z variant je investovat nemalé finanční částky do již hotových sportovních projektů a pasivně sledovat, jak se na hřištích a dresech známých sportovců objevuje logo hlásající: podporujeme sport. Druhou variantou - tou složitější, ale podle našeho názoru prospěšnější - je investovat finanční částky do projektu, který je založen na aktivní účasti co nejvíce lidí všech věkových kategorií a který je přivede ke sportu po všech stranách prospěšnému - jízdě na kole. Ne pro medaile a stupně vítězů, ale pro samu radost z pohybu na čerstvém vzduchu, kde případná získaná odměna je pouze onou pomyslnou "třešinkou na dortu".

Co je Kolo pro život?
Pod záštitou Finanční skupiny České spořitelny vznikl projekt s názvem "Kolo pro život" - seriál dvanácti závodů na horských kolech rozložených do celé cyklistické sezóny roku 2000. Jedenáct závodů je určeno nejširší veřejnosti, jeden závod (Velkou cenu České spořitelny - Pražské schody 2000) mohou vzhledem k jeho náročnosti absolvovat pouze profesionálové, t.j. jedenáct možností změřit si své síly o víkendech od začátku dubna do poloviny září tohoto roku v různých koutech naší republiky.

Kdo se může zúčastnit?
Každý - stačí mít k dispozici horské kolo, potřebnou dávku nadšení a sportovního ducha. Jednotlivé závody jsou koncipovány tak, aby se jich mohly zúčastnit všechny věkové a výkonnostní kategorie. Seriál "Kolo pro život" lze podle náročnosti pomyslně rozdělit do tří částí. První z nich tvoří závody "Česká spořitelna liga horských kol". Do oficiálního programu jednotlivých závodů je začleněna kategorie určená pro rekreační sportovce, čemuž odpovídá i délka tratí mezi 15 a 20 km. Kdo si troufá na delší projížďku, může se zúčastnit některého ze závodů druhé části seriálu - oficiálních závodů horských kol. Zde se délka trasy pohybuje kolem 50 km. Samozřejmostí je naprostá otevřenost závodů i pro amatérské jezdce nevlastnící licenci Českého svazu cyklistiky. Pro největší nadšence jsou připraveny ve třetí části seriálu dva závody s náročnější trasou kolem 100 km. Při všech závodech seriálu dostane prostor řada sportovních zajímavostí a speciálních soutěží v netradičních kategoriích, ve kterých půjde především o dobrou zábavu.

Jaké jsou slibované "třešinky na dortu" a kdo je může získat?
Důležitým předpokladem správného účinku sportu na naše zdraví je pravidelnost a soustavnost. Proto chceme podpořit pravidelné účastníky závodů seriálu Kolo pro život perspektivou zajímavých odměn - do losování o hlavní cenu bude zařazen každý cyklista, který absolvuje nejméně čtyři závody celého seriálu, a to tři libovolné závody a povinné finále v Plzni 16.9.2000. Hlavní ceny jsou lákavé - pro kategorii jezdců nad 18 let osobní automobil Toyota Yaris a pro kategorii jezdců do 18 let multimediální počítač. Tyto ceny však nejsou jediné - možnost vyhrát některou z dalších cen (sportovní vybavení, spotřební elektroniku, ale i třeba soudek piva) má každý, kdo přijde na start jakéhokoli závodu seriálu a dojede do cíle. Čím častěji se zúčastníte, tím jsou Vaše šance na výhru větší.

Kde je možné získat podrobnější informace?
Na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz a www.kolopro.cz, prostřednictvím e-mailu: info@kolopro.cz, na bezplatné zelené lince 0800-129129. V nejbližší době budou na pobočky České spořitelny distribuovány podrobné letáky Kolo pro život. Mimochodem, stejné letáky budou k dispozici i v Informačně poradenském centru Univerzity Karlovy v Praze, jehož partnerem je Česká spořitelna, a.s.

Těšíme se na setkání s Vámi na prvním závodě seriálu Kolo pro život. Pozor koná se již 2.4.2000!

připravila: Martina Nepožitková


Termíny a místa konání závodů seriálu Kolo pro život

2. 4. 2000 ČS-LHK - lyžařský svah Prosek, Praha 9
22. 4. 2000 Vimperská padesátka České spořitelny
23. 4. 2000 ČS-LHK - O putovní pohár města Úval
6. 5. 2000 Berounská padesátka České spořitelny
10. 6. 2000 Česká spořitelna Manitou Železných hor (Chrudim, 100 km)
18. 6. 2000 ČS-LHK - letiště Točná, Praha 12
1. 7. 2000 Česká spořitelna maratón Drásal (Holešov, 100 km)
16. 7. 2000 ČS-LHK - Višňovka, Praha 9
22. 7. 2000 Olomoucká padesátka České spořitelny
2. 8. 2000 Velká cena České spořitelny - Pražské schody 2000
10. 9. 2000 ČS-LHK - lyžařský svah Prosek, Praha 9
16. 9. 2000 Plzeňská padesátka České spořitelny (finále)
pozn.: ČS-LHK = Česká spořitelna liga horských kol